На нашому сайті ви можете знайти питання і відповіді по вашій темі. Швидко, онлайн без реєстрації.
Запитуйте
Ставте питання анонімно і публічно.
Відповідайте
Відповідайте на питання інших учасників
Приєднуйтесь
Шукайте друзів і однодумців.
 • megden
     робота і кар'єра

  Що таке “позаштатний кореспондент”?

  Які звичайні умови роботи позаштатним кореспондентом?
  Які вимоги пред’являються до кандидатів?
  Які переваги та недоліки цієї посади?
  Який можливий графік роботи?
  Це нормальна робота або, скоріше, приробіток?

  1) приносиш (надсилаєш) статтю, редактор вирішує, чи потрібна вона (позаштатники нечасто замовляють матеріали), після публікації отримуєш гонорар. в багатьох виданнях гонорарна ставка внештатников значно нижче, ніж у штатних співробітників.

  2) фактично ті ж, що і до штатних журналістам, крім того, що зі позаштатника ніхто не вимагатиме присутності на робочому місці (що в редакції, що на місці події)

  3) перевага – абсолютно вільний графік; недолік – негарантований заробіток.

  4) графік роботи залежить, як правило, від самого позаштатника. той, хто працює інтенсивно, часто отримує можливість перейти в штат.

  5) однозначно приробіток. втім, бути позаштатником в кількох виданнях одночасно – вже нормальний заробіток. багато фрілансери так і роблять.

  З. И.. відповідь дана з точки зору редактора.

  kristi-16 Відповів 1 місяць тому   Коментувати

  Доповню відповідь Барса, але з точки зору журналіста. Ціни По Україні, для регіональної та республіканської преси. 1-3 $, за тисячу знаків з пробілами. І стільки ж за фотку, якщо вона не на першій смузі. Буває й більше, але рідко. Плюс відрахування, до 30%. Роботи, для внештатников досить багато, їм не треба платити ставку, і тому вони вигідні для редакцій. Строки виплат, в кожному виданні свої. У нас багато йшли на вільні хліба, щоб жити вільніше, і отримувати більше. Але, треба стати на облік, у професійний союз журналістів (не плутати з Національним Союзом), як фрілансер. Вони є в будь-якому обласному місті. У цьому випадку, у Вас буде гарантована пенсія. Особливих вимог до позаштатники не пред’являють. Головне потрібен цікавий матеріал. А стилістичні та ін. Погрішності виправлять в самій редакції.

  Якщо Ви живете не в місті, в якому знаходиться регіональне видання, а в регіоні, то Ви ще більш вигідні. Видавництву не потрібно витрачається на транспортні витрати. А вести з місць завжди цікаві. Робота "на папері", Іноді вигідніше роботи в інтернеті хоча б тим, що дає права використовувати (продавати!) Один і той же матеріал, різним замовникам.

  Korolevna Відповів 1 місяць тому   Коментувати

  Позаштатний кореспондент – журналіст, який добровільно робить сюжет (на ТБ!) Або пише статтю для журналу. Найчастіше ними бувають студенти журфаку, які хочуть заробити і попрактикуватися. Заробіток залежить від активності кореспондента (якщо приносить багато матеріалу, то грошей більше) та актуальності сюжету.

  У штат його швидше за все не візьмуть і він працює на добровільному початку. І оплата внештатников завжди нижче.

  Мінус в тому, що іноді аврал, а іноді шиш гороховий.

  Плюс: вільне відвідування, та ито у справі. Ніяких зобов’язань перед начальством. Приніс статтю – пішов. Не приніс і добре.

  Дорослій людині ця робота не підходить.

  grigorievam Відповів 1 місяць тому   Коментувати

Відповісти


© 2014-2017 - funbook.com.ua
Индекс цитирования
...